Od kilku lat piwa rzemieślnicze przeżywają swój renesans i nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Ich walory smakowe, różnorodność i wysoka jakość znajdują wielu zwolenników. Producenci konkurują na sklepowych półkach i cały czas muszą myśleć nad wizualną strategią produktów. Teraz konsument wchodzący w alejkę z piwami rzemieślniczymi staje przed ogromnym wyborem. Wiele marek, nazw i kolorów powoduje, że kupujący potrzebuje silnej zachęty, aby sięgnąć właśnie po Twoje piwo, zwłaszcza kiedy wcześniej nie miał okazji go degustować. Decyzję podejmuje więc na podstawie wyglądu butelki, gdzie na pierwszy plan wysuwa się etykieta, która pokazuje osobowość Twojej marki i musi być elementem starannie przemyślanej strategii marketingowej.
Oprócz typowej sprzedaży piwa rzemieślniczego w sklepach, bardzo często są one wykorzystywane jako produkt reklamowy czy promocyjny. Wiadomo, że piwo oczywiście konsumowane odpowiedzialnie, jest kojarzone z chwilami relaksu w miłym towarzystwie. Jeżeli jesteś właścicielem restauracji, pensjonatu czy hotelu warto pomyśleć o sprzedaży piwa z własną etykietą. Dobrym pomysłem, jest też rzemieślnicze piwo reklamowe w formie prezentu, aby docenić swoich Klientów przy okazji różnych świąt, targów czy spotkań. Technologia cyfrowa pozwala na realizacje różnego rodzaju pomysłów.
Poniżej przedstawiamy ogólny zarys postępowania przy wdrażaniu nowej etykiety na piwo rzemieślnicze/kraftowe.
Kiedy masz już wybraną butelkę dobierz odpowiedni kształt i wymiar etykiety samoprzylepnej na piwo do druku. Powinna wyglądać proporcjonalnie i jednocześnie pomieścić grafikę oraz niezbędne informacje handlowe. Musisz wybrać tak, aby wyeksponować kształt butelki oraz przyciągnąć wzrok konsumenta do etykiety.
Należy brać pod uwagę wytyczne technologiczne linii oklejającej. Kiedy zlecasz wyprodukowanie piwa z własną etykietą, otrzymasz te informacje od producenta. To ważny etap, ponieważ od tego będzie zależeć bezproblemowy proces etykietowania. Kiedy poznasz wymiar etykiet n piwo dobrze jest sobie wydrukować jej kontur, wyciąć i przyłożyć do butelki. Da to ogólny pogląd i pozwoli ocenić sytuację w realu.
To chyba najtrudniejszy element całej układanki. Wszystkie inne, to sprawy typowo technologiczne, natomiast tutaj wkracza kreacja. Pół biedy, kiedy uwarzyłeś doskonałe piwo na swoje potrzeby i teraz chcesz je zaprezentować gronu znajomych. Wtedy możesz skorzystać z programów typu CANVA lub kreatorów dostępnych online. Jest tam do dyspozycji wiele szablonów, z których możesz skorzystać.
Kiedy jednak, planujesz sprzedaż lub działania reklamowe musisz zrobić to profesjonalnie. Jeżeli więc nie jesteś doświadczonym grafikiem komputerowym, warto takie zadanie zlecić fachowcom. W EKOROLU masz do dyspozycji, kreatywne studio graficzne, którego sercem są zaprawieni w boju graficy.
Czyli odpowiedni dobór surowca i techniki druku. Jeżeli chodzi o surowiec to najczęstszym wyborem jest folia samoprzylepna PP. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że to materiał odporny na wilgoć. Czyli butelkę można przechowywać w lodówce czy zamoczyć w wodzie i etykieta samoprzylepna na piwo nie straci swoich walorów. Nie pomarszczy się i nie odpadnie. Drugą opcją, jeżeli chodzi o etykiety samoprzylepne jest papier. Jeżeli zdecydujemy się na ten wybór, to warto taką etykietę pokryć lakierem, który dodatkowo zabezpieczy je przed działaniem wilgoci, ponieważ papier jest surowcem chłonącym wilgoć, co negatywnie wpływa na żywotność etykiety i jej estetykę. Lakier jest też wykończeniem, które wpływa na wygląd i estetykę. W zależności od rodzaju projektu możemy wybrać lakier połysk lub matowy lub też połączyć te dwa lakiery na jednej pracy. Tutaj wszystko zależy od kreatywności grafika.
Drugim elementem technologicznym jest wybór metody druku. Będzie ona uzależniona od takich parametrów jak:
Do mniejszych nakładów i druku CMYK najbardziej odpowiedni jest cyfrowy druk etykiet na piwo. Możemy tutaj w ramach jednego wolumenu łączyć kilka projektów w tym samym wymiarze, nie ma kosztów przygotowalni, czyli matryc drukowych. Proces druku jest również szybki. Większe, rotujące nakłady, dodatkowe uszlachetniania czy wprowadzenie kolorów PANTONE będzie determinowało użycie metody fleksograficznej, która w tym przypadku będzie dużo bardziej ekonomiczna.
Jeżeli jesteście zainteresowani produkcją etykiet samoprzylepnych na piwo rzemieślnicze napiszcie do nas. Odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy i przeprowadzimy przez cały proces od A do Z. Więcej o produkcji etykiet na piwo rzemieślnicze piszemy na naszym blogu.
Skontaktuj sięSprawdź artykuły
Sprawdź artykuły na naszym blogu. Wiedza inspiruje i skraca drogę do celu.
Masz pytania?
Bardzo chętnie pomożemy i odpowiemy na Twoje pytania. Wystarczy, że napiszesz e-mail na adres: handlowy@ekorol.info lub zadzwonisz pod numer: +48 798 970 727 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 – 15:30.
Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu FAQ oraz strony ze specyfikacjami. Znajdziesz tam odpowiedzi i wskazówki na najczęściej pojawiające się pytania.
Napisz lub zadzwoń jeżeli jesteś zainteresowany /zainteresowana:
Dodatkowe pytania? Potrzebujesz więcej informacji?
Zachęcamy do kontaktu poprzez e-mail. Opisz nam swoje wymagania lub problem, który chcesz rozwiązać.
Skieruj swoją wiadomość na poczta@ekorol.info – omówimy Twój projekt i poszukamy najlepszego rozwiązania.