Etykiety na rolkach - czy wiesz dlaczego wybiera je tak wiele firm

Etykieta jest przysłowiową kropką nad i, w koncepcji całego opakowania.

Nie boję się zaryzykować stwierdzenia, że tak naprawdę to element od którego zależy sukces sprzedażowy produktu. Na przykład etykieta dla produktów spożywczych pełni przecież rolę ozdobną, marketingową, informacyjną i niejednokrotnie ochronną. To na nią, w pierwszej kolejności zwrócone są oczy klienta i w dużym stopniu to właśnie etykieta będzie miała wpływ na jego decyzję o zakupie.

Być może startujecie z jakimś produktem, w który włożyliście pomysł, sporo energii, serca i oczywiście pieniędzy. Teraz zastanawiacie się jak rozwiązać sprawę etykiety, którą umieścicie na opakowaniu (np. butelce, słoiku, kartonie czy woreczku) dlatego warto omówić różne opcje, które macie do wyboru i poznać zalety etykiet na roli. Nie wiem, którą ścieżką macie plan podążać ale z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej są to dwie drogi. Pierwsza to taka, że etykietowanie waszego opakowania będzie wykonywać zewnętrzna firma, której zlecacie produkcję. Jeżeli sprawę druku etykiet załatwiacie sami, to otrzymacie od nich wytyczne jakie należy przekazać drukarni. Będą to informacje jaki rodzaj etykiet jest potrzebny, w jakiej formie mają być przygotowane, na jakim surowcu mają zostać wydrukowane itd.

Najczęściej będą to właśnie etykiety nawinięte na rolki, które zakłada się na urządzenia zwane etykieciarkami. Te maszyny automatycznie oklejają np. słoiki czy butelki na linii produkcyjnej. Cały proces przebiega bardzo szybko, sprawnie i często dedykowany jest dla średnich i większych ilości produktów.

Druga droga to taka, gdzie etykiety będziecie naklejać sami, ręcznie lub za pomocą oklejarek półautomatycznych. Ręcznie oklejanie może wynikać z kilku powodów. Najczęściej będzie to mniejsza ilość produktów, których nie opłaca się oklejać maszynowo lub opakowania, które ze względu na parametry nie da się oklejać automatycznie. 

Jeżeli zatem oklejacie sami, to z pewnością będzie Wam zależało na szybkiej, łatwej i bezproblemowej aplikacji. Jestem pewien, że będziecie dążyć do takiej optymalizacji naklejania aby zajmowało to jak najmniej czasu i nie powodowało niszczenia etykiet. Zapewne istotne też będzie zredukowanie niepotrzebnych czynności. Wbrew pozorom naklejenie 1000 szt. etykiet równo, bez bąbelków powietrza pod spodem nie jest taką oczywistą i błyskawiczną czynnością. 

Wydrukowane etykiety, nawinięte na rolki są rozwiązaniem, bardzo uniwersalnym i rozwiązującym wiele problemów. Do najważniejszych zalet należą:

  • Zajmują mało miejsca. Na jednej poręcznej rolce o średnicy kilkunastu centymetrów może zmieścić się nawet kilka tysięcy etykiet (oczywiście wszystko zależy od tego jaki rozmiar mają etykiety).
  • Bardzo łatwo odrywa się je z podłoża, na którym są umieszczone. Etykiety naklejone są na specjalnym silikonowym podkładzie i oddzielone od siebie małymi przerwami. Nie trzeba ich wydłubywać, ponieważ cały niepotrzebny materiał dookoła zostaje usunięty w drukarni. 
  • Bezpieczne w użytkowaniu. Odklejając etykiety z podłoża transportowego nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia czy pogniecenia sąsiadujących etykiet,
  • Umożliwiają łatwą i szybką organizację pracy. Etykiety nawinięte są na tekturowe tulejki zwane gilzami. Można je łatwo zawiesić i usprawnić tym samym odwijanie i klejenie.
  • Można stosować je w drukarkach termicznych i termotransferowych. Jeżeli chcesz na swoich etykietach dodrukowywać jakieś dane np. datę produkcji, nr serii czy skład produktu to etykiety na rolce są jedynym wyborem.
  • Stosuje się je w aplikatorach ręcznych. Kiedy oklejasz płaskie powierzchnie, w celu usprawnienia pracy możesz stosować aplikator ręczny. To ułatwi i przyspieszy proces klejenia. Bez etykiet na roli się nie obejdzie.
  • Są uniwersalne. Etykiety nawinięte na rolki można stosować do oklejania automatycznego i ręcznego. W przypadku etykietowania automatycznego są niezbędne.
  • Dają duże możliwości konfiguracji. Możemy stosować na nich szereg podłoży, uszlachetnień i konfiguracji zadruku. Dzięki temu możemy stosować je na ogromnej gamie róznorodnych podłoży.

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć produkt jakim są etykiety drukowane i nawinięte na rolki oraz ich szerokie i bardzo praktyczne zastosowanie. 

Jeżeli masz pytania odnośnie tego rozwiązania skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszelkie pytania. 

Wiemy, że każda etykieta ma swoją historię, a my chcemy być jej częścią.


                   

×