Etykiety Peel-off (Peel&Read)

Etykiety Peel-off (Peel&Read)

Znacząca część  produktów na sklepowych półkach, oznaczona jest etykietą, która informuje klienta między innymi o składzie, gramaturze, przeznaczeniu, a także zawiera informacje marketingowe. Nasza firma specjalizuje się w produkcji wielowarstwowych etykiet peel-off, składających się z połączonych ze sobą stron, które przypominają niewielką książeczkę.

Wizytówka produktu

Drukowane przez nas etykiety peel-off stosowane są wszędzie tam, gdzie producent chce przekazać klientowi jak najwięcej informacji o produkcie na niewielkiej powierzchni. Zazwyczaj do wykorzystania są trzy strony. Na zewnętrzną powierzchnię, można zastosować do czterech kolorów (najczęściej są to grafika lub tekst), natomiast w środku już dwa (w większości przypadków to tekst). Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy dodatkowe miejsce bez konieczności powiększania rozmiaru samej etykiety.

Konstrukcja etykiet peel-off jest bardzo prosta. Pierwsza strona zawiera grafikę przykuwającą uwagę klientów, a na dalszych stronach umieszczone są informacje, np. o składzie produktu czy warunkach danej promocji. Często umieszczone są tam również informacje w kilku wersjach językowych. Poszczególne strony łatwo ze sobą rozklejać i sklejać.

Z czego wykonujemy etykiety peel-off?

Proces produkcyjny jest wieloetapowy, podczas którego wykorzystujemy wiele urządzeń i technologii. Nasze etykiety peel-off najczęściej powstają z folii polipropylenowej, która pozwala na wielorazowe rozklejanie i sklejanie. Dodatkowo w zależności od potrzeb, korzystamy z wysokiej jakości lakierów, farb,  druku cyfrowego lub fleksograficznego, wykrojników, dzięki czemu każda etykieta peel-off staje się czytelnym i estetycznym dodatkiem do produktu.

W jakich branżach producenci używają etykiet peel-off?

Taka mini „książeczka” może być dołączona do każdego opakowania produktu, który dysponuje ograniczonym polem etykietowym, a wymaga dużej ilości informacji do przekazania. W niektórych branżach, np. kosmetycznej czy farmaceutycznej, producent musi się stosować do wymogów prawnych, które nakazują podanie np. pełnego składu produktu, sposobu dawkowania i działania, a także zastosowania. Dodatkowo, producent może wykorzystać etykietę peel-off do umieszczania kodów promocyjnych, kampanii reklamowych itp. Użycie etykiet peel-off sprawdza się również w branży spożywczej. Na stronach wewnętrznych można umieścić np. przepis kulinarny z użyciem danego artykułu. Oczywiście każdy przypadek jest inny, dlatego zawsze zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Pomożemy skonfigurować i zaprojektować etykietę peel-off tak żeby w pełni wykorzystać możliwości tej technologii.

×