Etykiety z drukiem od strony kleju, poddruk

Oszczędność miejsca i pieniędzy

Czyli etykiety drukowane dwustronnie. Najczęściej znajdują zastosowanie w przypadku opakowań transparentnych z przezroczystą zawartością. Nadruk naniesiony od strony kleju, po aplikacji etykiety jest widoczny i czytelny kiedy patrzymy na opakowanie od tyłu. To dość często stosowane rozwiązanie, ponieważ jedna etykieta samoprzylepna zastępuje nam dwie etykiety, co ma zdecydowany wpływ na rachunek ekonomiczny. Mamy jeden produkt, na którym swobodnie możemy zmieścić zarówno stronę graficzną pełniącą rolę marketingową i reklamową oraz stronę informacyjną np. skład, opis stosowania czy dane teleadresowe. Etykiety z drukiem od strony kleju stosuje się najczęściej w produktach chemii gospodarstwa domowego (np. płyny do szyb, płyny do naczyń), w produktach kosmetycznych (mydła, szampony) czy przemyśle spożywczym (napoje).

Przykładowe realizacje

Zanim zdecydujesz, te rzeczy musisz wziąć pod uwagę

Decydując się na takie rozwiązanie trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów, które będą miały wpływ na ostateczny wygląd i funkcjonalność etykiety samoprzylepnej z poddrukiem. Po pierwsze trzeba przygotować odpowiedni projekt (może w tym pomóc nasze studio graficzne). Zalecamy, aby powierzchnia frontowa była w jak największym stopniu pokryta grafiką. Po drugie, dobrze jest zastosować surowiec o wyższej gramaturze. Ma to na celu spowodować, że nadruk naniesiony na tylnej stronie nie będzie przebijał na froncie i tym samym negatywnie wpływał na wygląd etykiety. Jeżeli jednak grafika jest raczej pastelowa, jasna, dobrze jest zastosować do druku na tyle, farbę jaśniejszą niż np. czarną czy granatową. Dobrym wyborem będzie odpowiednio dobrany odcień szarości. Po trzecie, jeżeli na etykiecie występuje kod kreskowy, to koniecznie trzeba umieścić go na części frontowej, żeby można go było zeskanować czytnikiem kodów w sklepie. Warto też wiedzieć, że tekst, który będziemy czytać przez butelkę zostanie powiększony i tym samym stanie się bardziej czytelny. Stanie się tak dlatego, że butelka i znajdujący się w niej przezroczysty płyn stworzą soczewkę.

Dodatkowe zalety

Jeżeli chodzi o możliwości technologiczne naszej drukarni, to od strony kleju możemy nadrukować maksymalnie dwa kolory np. czarny tekst i piktogram ostrzegawczy z czerwoną ramką lub logo. Mamy również możliwość wybiórczej dezaktywacji kleju. Takie rozwiązanie sprawdza się kiedy zależy nam aby etykietę można było np. łatwiej odkleić. Nie musisz się też ograniczać do druku na surowcu białym. Możemy z powodzeniem stosować surowce metaliczne uzyskując dodatkowe efekty specjalne.

Wymieniliśmy tutaj kilka najbardziej popularnych możliwości, jednak zawsze zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Jeżeli macie pomysł, który chcielibyście zrealizować prosimy o e-mail lub telefon. Często ogranicza nas tylko wyobraźnia. Zawsze chętnie doradzimy i pomożemy znaleźć rozwiązanie.

Skontaktuj się

Sprawdź artykuły

Sprawdź artykuły na naszym blogu. Wiedza inspiruje i skraca drogę do celu.


Masz pytania?

Bardzo chętnie pomożemy i odpowiemy na Twoje pytania. Wystarczy, że napiszesz e-mail na adres: handlowy@ekorol.info lub zadzwonisz pod numer: +48 798 970 727 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 – 15:30.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu FAQ oraz strony ze specyfikacjami. Znajdziesz tam odpowiedzi i wskazówki na najczęściej pojawiające się pytania.

Napisz lub zadzwoń jeżeli jesteś zainteresowany /zainteresowana:

  • kompleksowym wsparciem technologicznym na każdym etapie realizacji zlecenia (od projektu do druku)
  • dostępnością różnych technik druku (cyfrowej i fleksograficznej)
  • realizacją druku od 500 szt.
  • redukcją kosztów zakupu etykiet
  • budowaniu współpracy w oparciu o relacje i wartości

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku 8:00 – 17:00

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania szybko i kompetentnie.

Zamów próbki już dziś i sam przetestuj nasze materiały!

Który materiał? Jakość wydruku?

Katalog zawiera przegląd naszych materiałów, jakości druku i wysokiej jakości wykończeń. Przetestuj nasze próbki na swoim produkcie. Chcemy żebyście byli pewni.

Dodatkowe pytania? Potrzebujesz więcej informacji?

Zachęcamy do kontaktu poprzez e-mail. Opisz nam swoje wymagania lub problem, który chcesz rozwiązać.

Skieruj swoją wiadomość na poczta@ekorol.info – omówimy Twój projekt i poszukamy najlepszego rozwiązania.

×