Faq

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących naszych produktów. Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najbardziej popularnie z nich. Zawsze jednak zachęcamy do kontaktu i bezpośredniej rozmowy.

Jaka jest minimalna wielkość zamówienia?
pic
pic

Dysponujemy fleksograficzną i cyfrową techniką druku, dlatego mamy przygotowaną ofertę dla dużych i małych nakładów. Generalnie startujemy od 500 szt., ale oczywiście wszystko zależy od wymagań technologicznych dla danej etykiety czy opakowania. Zawsze dobieramy najbardziej optymalne rozwiązanie, na podstawie informacji otrzymanych od Klienta.

Co to jest kierunek nawoju?
pic
pic

To bardzo istotny parametr technologiczny. Musimy brać tu pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze, który bok etykiety ma być ułożony na szerokości rolki, a który po obwodzie.
Po drugie, w którym kierunku ma się odwijać zadrukowana rolka. Powyższe parametry są determinowane przez to czy etykiety będą aplikowane automatycznie czy ręcznie i jaki rodzaj etykieciarki posiada Klient.

Co to jest przygotowalnia?
pic
pic

Przygotowalnia to cały proces poprzedzający i umożliwiający prawidłowy wydruk zlecenia. Dostarczone przez Klienta materiały podlegają obróbce komputerowej gdzie muszą zostać „oczyszczone” i dostosowane do techniki druku, a następnie wysłane do akceptacji.
Po tym procesie naświetlamy matryce fotopolimerowe i dostarczamy je na produkcję. Matryce są wielorazowego użytku.


Czy istnieje możliwość symulacji wydruku przed produkcją?
pic
pic

Tak, możemy przygotować proof cyfrowy czyli wydruk, który w ok. 90% będzie zbieżny z wydrukiem końcowym. W przypadku druku cyfrowego, dostarczamy wydruk wprost z maszyny produkcyjnej.

Co to jest wykrojnik?
pic
pic

Wykrojnik to specjalne narzędzie umożliwiające wycięcie oczekiwanego wymiaru i kształtu etykiety. Posiadamy kilka tysięcy gotowych wykrojników, więc istnieje duże prawdopodobieństwo dopasowania któregoś do Państwa potrzeb. W przypadku jednak gdy żaden nie odpowiada wymaganiom projektujemy i zamawiamy konkretny kształt.


Ile kolorów występuje na etykiecie?
pic
pic

To oczywiście sprawa indywidualna dla każdego wzoru. Standardowo aby uzyskać wydruk zdjęciowy potrzeba 4 kolorów (tzw. CMYK). W zależności od projektu, równie dobrze może być ich jednak mniej lub więcej (uszlachetnianie, kolory PANTONE). Zawsze po otrzymaniu projektu określamy ilość kolorów. Maksymalnie możemy drukować 8 kolorów.


Jaki jest czas realizacji zlecenia?
pic
pic

Standardowo, przy nowych realizacjach po akceptacji wzoru, potrzebujemy w przypadku druku fleksograficznego do 10 dni roboczych. Wznowienia do 5-7 dni roboczych. W przypadku sytuacji nagłych, niespodziewanych mamy możliwość przyspieszenia produkcji. Dla druku cyfrowego to ok. 2 - 5 dni roboczych.


Jak dostarczyć materiały do druku?
pic
pic

Wszelkich informacji na temat możliwości transferu plików oraz sposobu przygotowania do druku udziela nasze studio graficzne.
tel. +48 512 792 657, e-mail: przygotowalnia@ekorol.info.


Czy wykonujecie projekty graficzne?
pic
pic

Tak. Posiadamy profesjonalne studio graficzne. Wykonujemy wszelkie prace projektowe. Wdrożyliśmy kilka tysięcy wzorów, które funkcjonują na rynku. Doradzamy, projektujemy wykrojniki. Na Państwa życzenie możemy wysłać portfolio.


Czy mamy cennik?
pic
pic

Cena produkcji zależy od wielu czynników, takich jak wielkość, nakład czy rodzaj surowca, dlatego nie posiadamy cennika. Każdy przypadek potrzebuje indywidualnej analizy. Nasz specjalista na podstawie otrzymanych informacji i materiałów dobierze najbardziej optymalne pod względem technologicznym i finansowym rozwiązanie.

Jak dostarczamy nasze produkty?
pic
pic

Etykiety i opakowania nawinięte na rolki, skonfekcjonowane wg. otrzymanych parametrów, spakowane w kartony lub na palecie odpowiednio zabezpieczone do transportu. Sposób transportu pod względem logistycznym indywidualnie ustalany jest z Klientem.

Czy weryfikujecie poprawność plików produkcyjnych przed drukiem ?
pic
pic

Tak, to podstawa. Chcemy być absolutnie pewni, że nasze produkty będą spełniać Twoje oczekiwania. Nie idziemy na żywioł. Nasi specjaliści przygotowują plik do druku i wysyłają do akceptacji. To pozwala uchronić naszych Klientów od kosztownych błędów, ale także optymalizować koszty i personalizować ofertę.

Nasi doradcy dostępni są w godzinach 7:00 - 15:00.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, nasi doradcy
chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Skorzystaj z profesjonalnej porady
×