Faq

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących naszych produktów. Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najbardziej popularnie z nich. Zawsze jednak zachęcamy do kontaktu i bezpośredniej rozmowy.

Jaka jest minimalna wielkość zamówienia?
pic
pic

Mamy do dyspozycji różne techniki druku dlatego realizujemy każdą ilość. Zawsze dobieramy najbardziej optymalne rozwiązanie, na podstawie informacji otrzymanych od Klienta.

Co to jest kierunek nawoju?
pic
pic

To bardzo istotny parametr technologiczny. Musimy brać tu pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze, który bok etykiety ma być ułożony na szerokości rolki, a który po obwodzie.
Po drugie, w którym kierunku ma się odwijać zadrukowana rolka. Powyższe parametry są determinowane przez to czy etykiety będą aplikowane automatycznie czy ręcznie i jaki rodzaj etykieciarki posiada Klient.

Co to jest przygotowalnia?
pic
pic

Przygotowalnia to cały proces poprzedzający i umożliwiający prawidłowy wydruk zlecenia. Dostarczone przez Klienta materiały podlegają obróbce komputerowej gdzie muszą zostać „oczyszczone” i dostosowane do techniki druku, a następnie wysłane do akceptacji.
Po tym procesie naświetlamy matryce fotopolimerowe i dostarczamy je na produkcję. Matryce są wielorazowego użytku.


Czy istniej możliwość symulacji wydruku przed produkcją?
pic
pic

Tak, na życzenie Klienta możemy przygotować tzw. proof cyfrowy czyli wydruk, który w ok. 90% będzie zbieżny z produktem końcowym.

Co to jest wykrojnik?
pic
pic

Wykrojnik to specjalne narzędzie umożliwiające wycięcie oczekiwanego wymiaru i kształtu etykiety. Posiadamy kilka tysięcy gotowych wykrojników, więc istnieje duże prawdopodobieństwo dopasowania któregoś do Państwa potrzeb. W przypadku jednak gdy żaden nie odpowiada wymaganiom projektujemy i zamawiamy konkretny kształt.


Ile kolorów występuje na etykiecie?
pic
pic

To oczywiście sprawa indywidualna dla każdego wzoru. Standardowo aby uzyskać wydruk zdjęciowy potrzeba 4 kolorów (tzw. CMYK). W zależności od projektu, równie dobrze może być ich jednak mniej lub więcej (uszlachetnianie, kolory PANTONE). Zawsze po otrzymaniu projektu określamy ilość kolorów. Maksymalnie możemy drukować 8 kolorów.


Jaki jest czas realizacji zlecenia?
pic
pic

Standardowo, przy nowych realizacjach po akceptacji wzoru, potrzebujemy do 10 dni roboczych. Wznowienia do 7 dni roboczych. W przypadku sytuacji nagłych, niespodziewanych mamy możliwość przyspieszenia produkcji. Dla druku cyfrowego to ok. 5 dni roboczych.


Jak dostarczyć materiały do druku?
pic
pic

Wszelkich informacji na temat możliwości transferu plików oraz sposobu przygotowania do druku udziela nasze studio graficzne.
tel. +48 512 792 657, e-mail: przygotowalnia@ekorol.info.


Czy wykonujecie projekty graficzne?
pic
pic

Tak. Posiadamy profesjonalne studio graficzne. Wykonujemy wszelkie prace projektowe. Wdrożyliśmy kilka tysięcy wzorów, które funkcjonują na rynku. Doradzamy, projektujemy wykrojniki. Na Państwa życzenie możemy wysłać portfolio.


Czy mamy cennik?
pic
pic

Cena produkcji zależy od wielu czynników, takich jak wielkość, nakład czy rodzaj surowca, dlatego nie posiadamy cennika. Każdy przypadek potrzebuje indywidualnej analizy. Nasz specjalista na podstawie otrzymanych informacji i materiałów dobierze najbardziej optymalne pod względem technologicznym i finansowym rozwiązanie.

Jak dostarczamy nasze produkty?
pic
pic

Etykiety i opakowania nawinięte na rolki, skonfekcjonowane wg. otrzymanych parametrów, spakowane w kartony lub na palecie odpowiednio zabezpieczone do transportu. Sposób transportu pod względem logistycznym indywidualnie ustalany jest z Klientem.

Co to jest klej akrylowy
pic
pic


Zobacz jak w praktyce wygląda etykietowanie produktów

Etykietowanie po obwodzie

System etykietujący master/slave.

System etykietujący do palet

Nasi doradcy dostępni są w godzinach 7:00 - 15:00.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, nasi doradcy
chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Skorzystaj z profesjonalnej porady
×