Jak tworzyć etykiety produktów spożywczych?

Z profesjonalnie zaprojektowanymi etykietami spotykamy się na każdym kroku, chociażby w sklepie spożywczym na codziennych zakupach. Jeśli sprzedajesz własne produkty i chcesz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, pomyśl o zainwestowaniu w wysokiej jakości etykiety, które zwrócą na siebie uwagę i zaprezentują produkt w korzystnym świetle. Chciałbyś zlecić zaprojektowanie etykiet spożywczych? Sprawdź, jak wygląda cały proces!

Podstawy projektowania etykiet spożywczych

Co jest standardem przy tworzeniu etykiet produktów spożywczych? Treść i dane na opakowaniu muszą być zgodne z normami europejskimi. Dlatego warto zostawić ten proces specjalistom, żeby mieć pewność zgodności.

Na etykiecie produktu przede wszystkim powinny znaleźć się podstawowe informacje na jego temat. Muszą być zaprezentowane w sposób czytelny i przejrzysty. Informacje zawarte na etykiecie powinny być zgodne ze stanem faktycznym (na przykład, gdy wspominamy, ile % owoców jest w składzie dżemu lub jaka jest wartość kcal w 100 g). Etykiety spożywcze mają za zadanie sprawić, że klient dokona świadomego wyboru.

Warto również pamiętać o tłumaczeniu tekstu na tych produktach, które pochodzą z importu. W tym zakresie można pozostawić oryginalną nazwę marki / rzeczy, natomiast pozostałe, ważne informacje powinny być w języku polskim.

Profesjonalne etykiety spożywcze = większe szanse na sprzedaż produktu

Czy etykiety na opakowaniach produktów spożywczych pozostawiają miejsce na kreatywność? Oczywiście, że tak! Można na nich umieszczać grafiki, ikony oraz skupić się na kolorystyce i rozmieszczeniu tekstu. Pole do twórczego popisu jest spore. W przypadku produktów spożywczych, również jest opcja dodania tekstu o sposobie gotowania lub podawania dania.

Jak tworzyć etykiety produktów spożywczych, aby przykuwały uwagę oraz były zgodne z prawem? Warto przede wszystkim wybrać firmę, która posiada duże doświadczenie w projektowaniu oraz niezbędne szkolenia i certyfikaty.

Przepisy prawa dokładnie regulują, jakie informacje są niezbędne na etykietach. Nieprzestrzeganie ich lub niezgodność podlega odpowiedzialności karnej. Warto mieć na uwadze, że rozporządzenia często się zmieniają lub powstają nowe wytyczne. Przede wszystkim należy polegać na najnowszej, dostępnej wiedzy.

Przy tworzeniu etykiet zdecydowanie warto zaufać specjalistom. Skorzystaj z usług EKOROL. Posiadamy dział projektowania graficznego oraz drukarnię. Prowadzimy projekty kompleksowo – możesz nam zlecić stworzenie, wydrukowanie oraz dostarczenie etykiet od A do Z.

Zaufaj nam. Jesteśmy firmą z 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu etykiet samoprzylepnych oraz opakowań miękkich na roli. Posiadamy ponad 370 aktywnych klientów zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Napisz do nas i zrealizujmy razem projekt!

Zastanawiasz się, jaki jest proces przygotowania projektu? Zazwyczaj potrzebujemy do 12 dni roboczych przy nowych zleceniach. Gdy wznawiamy gotowy materiał, wtedy potrzebujemy do 7 dni. W specjalnych przypadkach, oferujemy również ekspresowe tempo – 5 dni roboczych. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o szczegółach.

×