Etykiety samoprzylepne, druk fleksograficzny i cyfrowy

Zobacz co możemy Ci zaproponować

Etykiety samoprzylepne (zamiennie zwane naklejkami, stickerami, nalepkami) to najczęściej spotykany sposób oznakowania produktów. Swoją popularność zawdzięczają uniwersalności, wytrzymałości oraz korzystnej cenie. Duża rozpiętość surowców, klejów, wariantów zadruku oraz uszlachetnień, pozwalają dobrać rozwiązanie praktycznie dla każdego produktu, uzyskując bardzo skuteczny efekt marketingowy i użytkowy. Oferujemy etykiety w dowolnym kształcie (prostokąty, owale, koła, kształty nieregularne). 

Etykieta to małe dzieło sztuki, które ma za zadanie przyciągnąć uwagę klienta, przekazać informacje i skłonić do zakupu. Jednak aby produkt spełniał swoje zadanie, przed drukiem trzeba określić kilka istotnych parametrów technologicznych. Podstawowymi są rodzaj surowca i kleju oraz przeznaczenie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo następujące produkty samoprzylepne, których krótką charakterystykę przedstawiamy poniżej.

116

Oferta dostosowana do Twoich potrzeb

Zlecenia realizujemy szybko i kompleksowo, wykorzystując nowoczesne maszyny fleksograficzne i cyfrowe.

Branża motoryzacyjna

Przedsiębiorstwa nasienne

Produkty BIO, VEGE, EKO

Chemia budowlana

Zakłady chemii gospodarstwa domowego

Przemysł spożywczy

Kosmetyki

Zioła, herbaty

Etykiety papierowe z nadrukiem

Najbardziej popularny rodzaj etykiet. Białe podłoże stwarza praktycznie nieograniczone możliwości zadruku i uszlachetnień. W większości przypadków zadruk pokrywa się lakierem UV, który jednocześnie podnosi walory wizualne etykiety i zabezpiecza jej powierzchnię. Trudno byłoby tu wymienić choć niewielki zakres możliwych zastosowań. Surowiec wyjściowy może mieć kilka wariantów oraz naniesione różne rodzaje klejów np.: akrylowy, kauczukowy, do głębokiego mrożenia czy odlepny. Wszystkie parametry produktu ustalamy z Klientem przed realizacją zlecenia, tak aby oprócz walorów estetycznych i ozdobnych etykiety były funkcjonalne i spełniały wymagania technologiczne w dalszych etapach produkcyjnych.

Dowiedz się więcej...

Makiety do pobrania:

Pdf Pdf
111

Etykiety foliowe (białe i transparentne)

Bardzo rozpowszechniony rodzaj etykiet samoprzylepnych. Stosowane najczęściej do oznaczania wyrobów ekskluzywnych, kosmetyków,  piwa, chemii gospodarczej, produktów które narażone są na czynniki atmosferyczne, działanie wilgoci czy substancji tłustych. Niezastąpione w miejscach gdzie wymagana jest elastyczność lub przezroczystość etykiety. Ciekawą opcją są folie samoprzylepne Clean and Clear, gdzie po naklejeniu na produkt praktycznie ich nie widać. Nadruk sprawia wrażenie naniesionego bezpośrednio na butelce. Takie rozwiązanie spotykamy często w piwowarstwie czy produkcji wódek. 

Dowiedz się więcej...

Makiety do pobrania:

Pdf Pdf
110

Etykiety Peel-off (Peel&Read)

To etykiety wielostronicowe. Powstają z połączenia ze sobą dwóch samoprzylepnych warstw papieru lub folii. Na górze możemy zastosować do czterech kolorów, czyli w praktyce uzyskać wydruk zdjęciowy, natomiast w środku mamy do dyspozycji dwa kolory.  Takie rozwiązanie powoduje uzyskanie dodatkowej powierzchni na tekst np. wersje językowe. Bardzo przydatne w różnego rodzaju akcjach czy promocjach. Często stosowane w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i chemicznym.

Dowiedz się więcej...

Makiety do pobrania:

Pdf Pdf
112

Etykiety z drukiem od strony kleju, poddruk

Czyli etykiety drukowane dwustronnie. Najczęściej znajdują zastosowanie w przypadku opakowań transparentnych z przezroczystą zawartością.  Nadruk naniesiony od strony kleju, po aplikacji etykiety jest widoczny i czytelny kiedy patrzymy na opakowanie od od tyłu. To dość często stosowane rozwiązanie, ponieważ jedna etykieta zastępuje nam dwie, co ma zdecydowany wpływ na rachunek ekonomiczny. Mamy jeden produkt, na którym swobodnie możemy zmieścić zarówno stronę graficzną pełniącą rolę, marketingową i reklamową oraz stronę informacyjną np. skład, opis stosowania czy dane teleadresowe. Etykiety z drukiem od strony kleju stosuje się najczęściej w produktach chemii gospodarstwa domowego (np. płyny do szyb, płyny do naczyń), w produktach kosmetycznych (mydła, szampony) czy przemyśle spożywczym (napoje).

Dowiedz się więcej...

114

Etykiety na papierach metalizowanych

Papier metalizowany daje spore możliwości aby etykieta wyglądała atrakcyjnie i przyciągała wzrok klienta. Tego typu surowce bardzo często stosuje się w branży kosmetycznej, chemicznej i motoryzacyjnej. Farba naniesiona bezpośrednio na takie podłoże mieni się różnymi odcieniami, w zależności kąta padającego światła. Dobry projekt, zastosowanie wybiórczo białego poddruku, wyeksponowanie metalicznych elementów powoduje, że otrzymujemy nietuzinkowy i atrakcyjny produkt.

48

Etykiety  białe, lub częściowo zadrukowane. Logistyczne, do drukarek i wag.

Etykiety szeroko stosowane w logistyce, handlu, przemyśle i zakładach przetwórstwa mięsnego. Klient otrzymuje białe etykiety odpowiednio skonfekcjonowane, do samodzielnego zadruku przy pomocy drukarek termicznych lub termotransferowych. Możliwy jest tutaj również zadruk częściowy z pozostawieniem wolnego miejsca na naniesienie dodatkowych danych. Naszym Klientom oferujemy bardzo szeroki asortyment etykiet, zróżnicowany pod względem wymiarów i rodzaju zastosowanych surowców.

Dowiedz się więcej...

118

Etykiety z drukiem od strony kleju, poddruk

Etykieta samoprzylepna z nadrukiem od strony kleju. Często kiedy trzeba na etykiecie zmieścić sporo tekstów, a chcemy uniknąć drukowania dwóch etykiet frontowej i kontry, możemy informacje marketingowe i opisy umieścić właśnie od strony kleju. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie w przypadku produktów takich jak np. płyn do mycia szyb czy płyn do naczyń. Konieczne są jednak dwa warunki: butelka i jej zawartość muszą być przezroczyste.

Makiety do pobrania:

Pdf

Oferta dostosowana do Twoich potrzeb

Etykiety samoprzylepne produkujemy różnymi technologiami
wykorzystując wiele możliwości wykańczania i uszlachetniania.

icon

Baza gotowych wykrojników

Posiadamy kilka tysięcy gotowych wykrojników, których ciągle przybywa. W praktyce oznacza to, że mamy do dyspozycji sporą bazę prostokątów, owali, kół oraz innych kształtów o różnych wymiarach. Bardzo często zatem, przy wdrażaniu nowego projektu możemy dobrać coś z istniejącej bazy, już na początku eliminując koszty. W przypadku, kiedy nie uda się jednak użyć gotowego wykrojnika, projektujemy i wykonujemy nowy dedykowany do określonego opakowania. Mamy w tym bardzo duże doświadczenie, dzięki temu eliminujemy już na początku ewentualne problemy z oklejaniem opakowania.

icon

Fleksografia

Doskonalona przez lata, najczęściej stosowana metoda produkcji etykiet samoprzylepnych i opakowań elastycznych. Oferuje bardzo wysoką jakość zadruku, szeroką rozpiętość tonalną, żywe kolory oraz możliwość stosowania różnego rodzaju efektów dodatkowych. Doskonale radzi sobie z drobnym tekstem, dużymi powierzchniami jednolitego koloru tzw. aplami. Do rozpoczęcia produkcji potrzebne są matryce fotopolimerowe, wykrojnik i bardzo skrupulatne przygotowanie plików graficznych, ale efekt końcowy potrafi zachwycić najbardziej wymagających odbiorców. Tą metodą najczęściej realizowane są duże i średnie nakłady oraz prace, z którymi nie radzą sobie inne technologie.

icon

Druk cyfrowy

Stosunkowo nowa i ciągle rozwijająca się technika druku. Jest uzupełnieniem metody fleksograficznej. Stosowana najczęściej w przypadku druku niskich nakładów, również tam gdzie potrzebna jest szybka reakcja na potrzeby Klienta. Nie wymaga naświetlania form fotopolimerowych, jednak pliki muszą być porządnie przygotowane do druku, aby wyeliminować pewne ograniczenia technologiczne. Decyzja czy drukować cyfrowo zależy od nakładu, stopnia skomplikowania pracy i szaty graficznej.

icon

Uszlachetnianie druku

Posiadane możliwości technologiczne pozwalają stosować różne rodzaje efektów oraz uszlachetnień w sporej liczbie konfiguracji. Mamy do dyspozycji następujące opcje: lakier UV po całości lub wybiórczo, lakier UV matowy po całości lub wybiórczo, połączenie lakieru błyszczącego i matowego, stosowanie klejów o podwyższonej lub obniżonej przyczepności, złocenie lub srebrzenie folią, zastosowanie kolorów specjalnych PANTONE, laminowanie, farby fluorescencyjne, perforacja, druk od strony kleju, numerowanie.

icon

Studio graficzne i przygotowalnia

Posiadamy własne studio graficzne i przygotowalnię matryc fotopolimerowych. Kontrolujemy cały proces technologiczny od projektu aż po druk. Cały system jest odpowiednio skalibrowany pod maszyny, które posiadamy. Gwarantuje to rezultat zgodny z założeniami i oczekiwaniami Klienta. Dodatkowo cały proces technologiczny ulega skróceniu, a w razie sytuacji nagłych możemy natychmiast reagować.

icon

Doradztwo poligraficzne

Podczas całego procesu produkcji i po jego zakończeniu oferujemy kompleksowe doradztwo techniczne. Na podstawie posiadanego doświadczenia, proponujemy naszym Klientom rozwiązania, które mogą wdrożyć na swoich etykietach. Doradzamy odnośnie surowców, klejów, uszlachetnień, możliwości ich stosowania w różnych środowiskach. Mówimy na co zwracać uwagę planując wdrożenie nowego produktu. Znamy sporo rozwiązań problemów, które mogą wystąpić już podczas procesu aplikacji czy użytkowania oklejonego opakowania. W sytuacjach kiedy mamy wątpliwości co do możliwych rozwiązań technologicznych zawsze wysyłamy próbki różnych surowców w celu ich przetestowania przez Klienta. Namawiamy do zadawania pytań i sami dużo pytamy, ponieważ chcemy dostarczyć produkt, który spełni Wasze oczekiwania w 100%.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, nasi doradcy
chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Skorzystaj z profesjonalnej porady
×