Opakowania na przyprawy

Dużą częścią produkowanych przez nas opakowań miękkich są opakowania na przyprawy. To właśnie od nich rozpoczęła się trwająca już ponad trzy dekady historia naszej firmy. Przyprawy są specyficznym produktem gdzie bardzo ważne jest zachowanie ich smaku i aromatu przez jak najdłuższy czas. To również produkt spożywczy, dlatego odpowiednio dopasowane opakowanie pod względem technologicznym i jakościowym jest tutaj najważniejsze. Torebka z przyprawami musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:


Przykładowe realizacje

Szczelność, barierowość opakowania

To właściwie najważniejszy parametr, który należy brać pod uwagę i wiąże się z doborem odpowiedniego surowca do druku. Przyprawy to produkt spożywczy o intensywnym aromacie i smaku, a także różnym kształcie, konsystencji, strukturze i gęstości. Dlatego opakowanie na przyprawy musi być w 100% szczelne aby zabezpieczyć produkt przed wietrzeniem, światłem oraz wnikaniem wilgoci z powietrza do środka torebki, co spowodowałoby zniszczenie zawartości.

Odpowiednia wytrzymałość mechaniczna

To niemniej istotny parametr. Produkt musi zostać bezpiecznie zapakowany, a następnie dostarczony do sklepu i wyeksponowany na półce. Dodatkowo, po zakupie opakowanie na przyprawy, nie jest od razu całkowicie opróżniane i wyrzucane. Bardzo często przyprawa jest zużywana stopniowo, dlatego ważne jest aby zachowała swoje właściwości jak najdłużej. Przyprawy mają różną strukturę i kształty. Wśród nich są również takie, które mogą przebić opakowanie, dlatego dobór surowca do druku jest kluczowy. Na koniec należy pamiętać o tym, żeby opakowanie z przyprawą posiadało odpowiednią sztywność i prawidłowo prezentowało się na sklepowej półce. Nasi technolodzy pomagają dobrać najlepszy surowiec, do konkretnego zapotrzebowania. Do najbardziej popularnych materiałów w tej branży należą PAPIER + POLIETYLEN oraz PAPIER + ALUMINIUM + POLIETYLEN w różnych konfiguracjach gramaturowych, w zależności od konkretnych wymagań. Materiał z aluminium posiada większą barierowość, jest sztywniejszy i odporny na przenikanie np. tłuszczów zawartych w niektórych przyprawach. Schematy budowy tych surowców wyglądają następująco:Atrakcyjność wizualna i skuteczność marketingowa

Nawet najlepsza przyprawa potrzebuje dobrego, przemyślanego projektu graficznego. To właśnie projekt graficzny opakowania przyciąga wzrok klientów na sklepowej półce. Oprócz samej grafiki, na opakowaniach do przypraw muszą znajdować się również między innymi informacje takie jak masa, skład, alergeny czy kod kreskowy. Dodatkowo warto rozważyć zastosowanie uszlachetnień takich jak pokrycie lakierem matowym, połyskiem lub ich kombinacjami. Tym sposobem otrzymujemy opakowanie na przyprawy o bardzo atrakcyjnym wyglądzie. Wszystko zależy od pomysłowości grafika. Jeżeli nie posiadasz projektu lub potrzebujesz modyfikacji czy odświeżenia aktualnych wzorów nasze studio graficzne jest do Twojej dyspozycji.

Bezkompromisowa jakość druku

To bez wątpienia przysłowiowa kropka nad i. W czasach dużej konkurencji to właśnie szczegóły mają największe znaczenie, które zwłaszcza w przypadku opakowań do produktów spożywczych są bardzo istotne. Wydruk opakowań na przyprawy jest zwieńczeniem całego procesu kreatywnego i produkcyjnego, dlatego stawiamy na komponenty najwyższej jakości, maksymalną staranność i respektowanie sztuki drukarskiej. Do wydruku stosujemy cyfrowe matryce fotopolimerowe KODAK NX, zapewniające doskonałą rozpiętość tonalną, nasycenie kolorów, ostrość najmniejszych szczegółów oraz idealne, gładkie przejścia w gradientach. Współpracując z nami macie gwarancję najwyższej jakości otrzymanego produktu.

Bezproblemowa konfekcja na automatach pakujących

W przebiegu procesu produkcyjnego zawsze na początku ustalamy rozmiary opakowania, orientację opakowania na roli, odpowiedni rozkład i pozycję markerów do fotokomórki, rozmiary zgrzewów, ew. miejsce występowania eurodziurki oraz końcową średnicę zadrukowanej rolki. Posiadając maszynę cyfrową jesteśmy w stanie przygotować krótką serię próbną opakowań do przypraw w celu sprawdzenia poprawności pakowania, oceny wizualnej i merytorycznej, aby już podczas druku wysokonakładowego nie było niespodzianek.

Realizacja

Zależy nam na jak najszybszym i bezproblemowym przebiegu realizacji zlecenia. Zapewniamy szybki kontakt, profesjonalne doradztwo, terminową produkcję oraz dedykowaną opiekę podczas całego procesu produkcyjnego i po jego zakończeniu.

Sprawdź nasze możliwości.

Kontakt: handlowy@ekorol.info

Telefon: +48 501595881

Skontaktuj się

Sprawdź artykuły

Sprawdź artykuły na naszym blogu. Wiedza inspiruje i skraca drogę do celu.


Masz pytania?

Bardzo chętnie pomożemy i odpowiemy na Twoje pytania. Wystarczy, że napiszesz e-mail na adres: handlowy@ekorol.info lub zadzwonisz pod numer: +48 798 970 727 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 – 15:30.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu FAQ oraz strony ze specyfikacjami. Znajdziesz tam odpowiedzi i wskazówki na najczęściej pojawiające się pytania.

Napisz lub zadzwoń jeżeli jesteś zainteresowany /zainteresowana:

  • kompleksowym wsparciem technologicznym na każdym etapie realizacji zlecenia (od projektu do druku)
  • dostępnością różnych technik druku (cyfrowej i fleksograficznej)
  • realizacją druku od 500 szt.
  • redukcją kosztów zakupu etykiet
  • budowaniu współpracy w oparciu o relacje i wartości

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku 8:00 – 17:00

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania szybko i kompetentnie.

Zamów próbki już dziś i sam przetestuj nasze materiały!

Który materiał? Jakość wydruku?

Katalog zawiera przegląd naszych materiałów, jakości druku i wysokiej jakości wykończeń. Przetestuj nasze próbki na swoim produkcie. Chcemy żebyście byli pewni.

Dodatkowe pytania? Potrzebujesz więcej informacji?

Zachęcamy do kontaktu poprzez e-mail. Opisz nam swoje wymagania lub problem, który chcesz rozwiązać.

Skieruj swoją wiadomość na poczta@ekorol.info – omówimy Twój projekt i poszukamy najlepszego rozwiązania.

×