tel. +48 61 872-45-62

Drukarnia
etykiet samoprzylepnych i opakowań miękkich

Techniki druku

Obecnie profesjonalne drukarnie muszą być przystosowane do realizowania zleceń różnego rodzaju. Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu druków dwiema metodami: fleksograficzną i offsetową. Dzięki tym dwóm technikom możemy z powodzeniem realizować zarówno nisko- jak i wysokonakładowe zamówienia na różnego rodzaju etykiety samoprzylepne z nadrukiem, materiały promocyjne czy wykonywanie nadruków na opakowaniach miękkich, torebkach i siatkach.

Druk offsetowy

Offset – wydajność i wysoka jakość

Technika offsetowa charakteryzuje się przede wszystkim wydajnością, szybkością i wysoką jakością nadruku. Z tego powodu używana jest ona przede wszystkim do zleceń wysokonakładowych. Ponadto, w ten sposób z łatwością można wykonać wydruki o różnym formacie i na różnych materiałach – warto jednak pamiętać, że dotyczy to wyłącznie materiałów płaskich.

Z uwagi na charakterystykę offsetu, metody tej używa się przede wszystkim przy wysokonakładowej realizacji etykiet oraz materiałów promocyjnych i reklamowych, takich jak ulotki czy foldery. Nałożone w ten sposób grafiki, slogany czy logo wykazują się nie tylko wyjątkowo wysoką jakością, ale są również wytrzymałe i nie ulegają blaknięciu.

Druk fleksograficzny

Uniwersalność metody fleksograficznej

Druk fleksograficzny jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się obecnie technik drukowania. Mimo że w dalszym ciągu nie gwarantuje ona tak wysokiej jakości jak offset, ma inne zalety, które sprawiają, że obecnie jest równie popularna.

Największym atutem metody fleksograficznej jest jej uniwersalność. Za jej pomocą można bowiem wykonać nadruki nie tylko na papierze czy tekturze, ale również na materiałach o niskim poziomie wsiąkliwości oraz nierównych. Wykonane w ten sposób nadruki szybko stają się trwałe, odporne na zabrudzenia oraz wysokie i niskie temperatury. Metodą fleksograficzną najczęściej wykonuje się zlecenia dla firm zamawiających etykiety, opakowania czy folie plastikowe z nadrukiem.