Etykiety samoprzylepne druk cyfrowy

Druk cyfrowy etykiet

Żyjemy w świecie szybkich zmian i potrzeby odpowiedniej reakcji na te zmiany. Druk cyfrowy jest bardzo ważnym uzupełnieniem tradycyjnej metody fleksograficznej. Wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na krótkie serie etykiet, etykiet spersonalizowanych, etykiety ze zmiennymi danymi czy na próbnych serii etykiet. Wszystko to, dostępne w krótkim czasie realizacji.  Drukowanie metodą cyfrową charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, pełną kontrolą nad kolorystyką podczas produkcji, a także bezproblemowo pozwala  na stosowanie uszlachetnień dostępnych w metodach tradycyjnych. Kolejną zaletą jest również możliwość druku na szerokiej gamie ogólnodostępnych surowców samoprzylepnych. Drukujemy na papierach półbłysk, błyszczących,  matowych, foliach PE, foliach PP, foliach transparentnych z efektem „no label look”, foliach metalizowanych PP i PE, materiałach termicznych Eco i TOP, materiałach dekoracyjnych wykorzystywanych w branży kosmetycznej, winiarskiej czy browarniczej.  Oprócz możliwości technologicznych istotna jest również atrakcyjna cena druku. Nie ma tutaj potrzeby wykonywania kosztownych matryc fotopolimerowych, co przy niskich i średnich nakładach lub dużej ilości asortymentów ma kolosalne znaczenie. Także w przypadku konieczności wprowadzenia zmian na etykiecie robi się to z poziomu komputera. Te cechy druku cyfrowego mają wpływ na zdecydowane skrócenie i usprawnienie procesu produkcyjnego. Mając do dyspozycji różne technologie, zawsze analizujemy potrzeby naszych Klientów i doradzamy jaka metoda druku będzie w danym przypadku najbardziej korzystna. 

132

Drukuj tyle ile potrzebujesz

Wielkie możliwości w druku niskonakładowym

Branża motoryzacyjna

Produkty BIO, VEGE, EKO

Zakłady chemii gospodarstwa domowego

Przemysł spożywczy

Zioła, herbaty

Kosmetyki

Chemia budowlana

Przedsiębiorstwa nasienne

Najważniejsze cechy druku cyfrowego

 • zdecydowana redukcja kosztów wejściowych (druk bezpośrednio z pliku)
 • dedykowany do druku niskich i średnich nakładów
 • druk dużych zleceń o różnej wariantowości
 • możliwość łączenia nakładów
 • możliwość personalizacji danych
 • możliwość stosowania uszlachetnień występujących w druku fleksograficznym
 • krótki czas realizacji
 • doskonały do akcji marketingowych
 • brak konieczności wykonywania matryc fotopolimerowych
 • możliwość wykonania proofa bezpośrednio z maszyny drukarskiej
 • zmiany na etykietach nie wymagają naświetlania matryc drukarskich.
 • możliwość korzystania z surowców dostępnych w druku wysokonakładowym
 • w wielu przypadkach brak konieczności zabezpieczania druku poprzez lakierowanie czy laminowanie

Możliwości technologiczne, które posiada nasz park maszynowy:

 • możliwość druku białego koloru (materiały transparentne, metalizowane)
 • cold stamping
 • laminacja (różne rodzaje folii: połysk, mat, soft-touch)
 • lakierowanie (lakiery matowe, błyszczące, lakierowanie wybiórcze)
 • zastosowanie kolorów PANTONE
 • zastosowanie kolorów metalicznych
 • numeracja
 • wysoka jakość druku, doskonałe nasycenie barw
 • możliwość druku na papierach termicznych
 • personalizacja etykiet
 • cięcie z roli na arkusz - etykiety możemy dostarczyć w postaci arkuszy

133

Co nas wyróżnia na tle konkurencji:

 • posiadamy duże moce przerobowe, co przekłada się na pewność i terminowość wykonywania zleceń
 • drukujemy kilkoma technologiami, co gwarantuje zawsze odpowiedni jej dobór w zależności od potrzeb i budżetu
 • posiadamy duże doświadczenie we współpracy zarówno z Klientami korporacyjnymi jak i małymi oraz średnimi firmami.
 • swoją wiedzą dzielimy się z Klientami w trosce o jak najlepszą współpracę i wzajemne zrozumienie
 • posiadamy własne studio graficzne, proponujemy wykonywanie profesjonalnych projektów i opiekę nad wzorem podczas druku
 • możemy drukować metodą cyfrową na materiałach termicznych
 • cięcie z roli na arkusz - możemy dostarczać etykiety samoprzylepne w postaci arkuszy
 • nie boimy się podejmować tematów nietypowych
 • mamy ponad 30 lat doświadczenia :)

Etykiety na produkty kosmetyczne

EKOROL oferuje szeroką gamę etykiet cyfrowych dla produktów przeznaczonych do pielęgnacji urody. Posiadamy możliwość  cyfrowego drukowania atrakcyjnych i trwałych etykiet, które będą idealnie pasować do Twoich opakowań. Niezależnie od tego czy projekt będzie obfitował w delikatne, stonowane i kojące kolory czy też będzie wyrazisty i nasycony. sprawimy że etykieta będzie wygladać absolutnie bezkonkurencyjnie. Zaufaj naszemu doświadczeniu i możliwości druku w wysokich rozdzielczościach, a Twój kosmetyk będzie wyróżniać się na tle konkurencji na sklepowych półkach.

Drukujemy wszelkiego rodzaju etykiety na płyny do kąpieli, balsamy, żele pod prysznic, szampony, olejki naturalne, balsamy do ust, mydła, toniki, zmywacze, kremy, płyny do dezynfekcji rąk i inne różnego rodzaju kosmetyki naturalne

Dowiedz się więcej...

Etykiety na produkty kosmetyczne
Etykiety na suplementy diety

Etykiety na suplementy diety

Etykiety na suplementy diety drukujemy na różnych materiałach, w różnych kształtach i rozmiarach tak aby idealnie pasowały do wszystkich pojemników i opakowań.

Niezależnie od tego, jaki to będzie rodzaj suplementów np. odżywki dla sportowców, witaminy czy zioła, nasze etykiety podkreśla profesjonalny charakter produktu oraz jego wysoką jakość. Dodatkowe możliwości uszlachetniania etykiet takie jak złocenie, srebrzenie, lakier wybiórczy, nadadzą twoim produktom spójny i wyróżniający się wygląd. Dzięki możliwości druku białym kolorem rozszerza się także zakres ciekawych efektów wizualnych, które możemy osiągnąć zwłaszcza na surowcach transparentnych i metalizowanych.

Nasza maszyna, która drukuje w wysokiej rozdzielczości pozwala osiągnąć rewelacyjną jakość i czytelność tekstów, duże nasycenie kolorów oraz ostrość krawędzi elementów występujących na etykiecie.

Dowiedz się więcej...

Etykiety na produkty EKO

Jeżeli szukasz innowacyjnych, ciekawych i odpowiednio dopasowanych rozwiązań w zakresie etykiet dla produktów naturalnych, ekologicznych i rzemieślniczych nasza oferta z pewnościę będzie dla Ciebie interesująca. Dysponujemy szeregiem rozwiązań dedykowanych dla tego wymagającego segmentu opakowań, które pomogą Twojej marce wyróżnić się na półce.

Etykiety kraftowe na produkty naturalne, rzemieślnicze czy eko  to rodzaj etykiet, które w ostatnim czasie stają się bardzo popularne. Widzimy rosnącą świadomość społeczną dotyczącą ochrony środowiska naturalnego. Konsumenci coraz chętniej sięgają po produkty zdrowe, bez zbędnych dodatków i polepszaczy. Charakter i jakość takich wyrobów warto podkreślić opakowaniem i odpowiednią etykietą, która zasugeruje naturalne pochodzenie i rzemieślniczy rodowód, a także będzie wkładem w działania służące ochronie środowiska. Klienci z pewnością docenią te atrybuty i chętniej zdecydują się na zakup.


Dowiedz się więcej...

Etykiety na produkty EKO
Etykiety na środki dezynfekcyjne

Etykiety na środki dezynfekcyjne

W obecnych czasach czystość oraz dezynfekcja rąk i powierzchni, z którymi się stykamy jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Czyste ręce są jednym z najważniejszych aspektów, które wpływają na nasze bezpieczeństwo, zdrowie a nawet życie. Pandemia COVID-19 pokazuje jak ważna jest higiena w walce z wirusami i w ogóle z chorobami zakaźnymi.

Żele antybakteryjne czy płyny dezynfekcyjne są nieocenione zwłaszcza w sytuacjach, w których nie możemy umyć rąk mydłem i wodą. Jeżeli Twoja firma oferuje produkty do dezynfekcji lub planuje je wprowadzić, oferujemy pomoc w zaprojektowaniu etykiety oraz jej wydrukowaniu w różnych wariantach.


Dowiedz się więcej...


Kompleksowe wsparcie na każdym etapie

Sprawdź nasze możliwości

icon

Baza gotowych wykrojników

Posiadamy kilka tysięcy gotowych wykrojników, których ciągle przybywa. W praktyce oznacza to, że mamy do dyspozycji sporą bazę prostokątów, owali, kół oraz innych kształtów o różnych wymiarach. Bardzo często zatem, przy wdrażaniu nowego projektu możemy dobrać coś z istniejącej bazy, już na początku eliminując koszty. W przypadku, kiedy nie uda się jednak użyć gotowego wykrojnika, projektujemy i wykonujemy nowy dedykowany do określonego opakowania. Mamy w tym bardzo duże doświadczenie, dzięki temu eliminujemy już na początku ewentualne problemy z oklejaniem opakowania.

icon

Druk cyfrowy

Stosunkowo nowa i ciągle rozwijająca się technika druku. Jest uzupełnieniem metody fleksograficznej. Stosowana najczęściej w przypadku druku niskich nakładów, również tam gdzie potrzebna jest szybka reakcja na potrzeby Klienta. Nie wymaga naświetlania form fotopolimerowych, jednak pliki muszą być porządnie przygotowane do druku, aby wyeliminować pewne ograniczenia technologiczne. Decyzja czy drukować cyfrowo zależy od nakładu, stopnia skomplikowania pracy i szaty graficznej.

icon

Studio graficzne i przygotowalnia

Posiadamy własne studio graficzne i przygotowalnię matryc fotopolimerowych. Kontrolujemy cały proces technologiczny od projektu aż po druk. Cały system jest odpowiednio skalibrowany pod maszyny, które posiadamy. Gwarantuje to rezultat zgodny z założeniami i oczekiwaniami Klienta. Dodatkowo cały proces technologiczny ulega skróceniu, a w razie sytuacji nagłych możemy natychmiast reagować.

icon

Uszlachetnianie druku

Posiadane możliwości technologiczne pozwalają stosować różne rodzaje efektów oraz uszlachetnień w sporej liczbie konfiguracji. Mamy do dyspozycji następujące opcje: lakier UV po całości lub wybiórczo, lakier UV matowy po całości lub wybiórczo, połączenie lakieru błyszczącego i matowego, stosowanie klejów o podwyższonej lub obniżonej przyczepności, złocenie lub srebrzenie folią, zastosowanie kolorów specjalnych PANTONE, laminowanie, farby fluorescencyjne, perforacja, druk od strony kleju, numerowanie.

icon

Doradztwo poligraficzne

Podczas całego procesu produkcji i po jego zakończeniu oferujemy kompleksowe doradztwo techniczne. Na podstawie posiadanego doświadczenia, proponujemy naszym Klientom rozwiązania, które mogą wdrożyć na swoich etykietach. Doradzamy odnośnie surowców, klejów, uszlachetnień, możliwości ich stosowania w różnych środowiskach. Mówimy na co zwracać uwagę planując wdrożenie nowego produktu. Znamy sporo rozwiązań problemów, które mogą wystąpić już podczas procesu aplikacji czy użytkowania oklejonego opakowania. W sytuacjach kiedy mamy wątpliwości co do możliwych rozwiązań technologicznych zawsze wysyłamy próbki różnych surowców w celu ich przetestowania przez Klienta. Namawiamy do zadawania pytań i sami dużo pytamy, ponieważ chcemy dostarczyć produkt, który spełni Wasze oczekiwania w 100%.

icon

Fleksografia

Doskonalona przez lata, najczęściej stosowana metoda produkcji etykiet samoprzylepnych i opakowań elastycznych. Oferuje bardzo wysoką jakość zadruku, szeroką rozpiętość tonalną, żywe kolory oraz możliwość stosowania różnego rodzaju efektów dodatkowych. Doskonale radzi sobie z drobnym tekstem, dużymi powierzchniami jednolitego koloru tzw. aplami. Do rozpoczęcia produkcji potrzebne są matryce fotopolimerowe, wykrojnik i bardzo skrupulatne przygotowanie plików graficznych, ale efekt końcowy potrafi zachwycić najbardziej wymagających odbiorców. Tą metodą najczęściej realizowane są duże i średnie nakłady oraz prace, z którymi nie radzą sobie inne technologie.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, nasi doradcy
chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Skorzystaj z profesjonalnej porady
×