Studio graficzne

Ważny jest projekt. Dobry projekt to zysk.

Pewnie wiesz, że droga do osiągnięcia sukcesu jest często kręta i wyboista. To truizm. Jednak jeśli tu trafiłeś, to pewnie jesteś w którymś momencie tej wędrówki i rozważasz różne opcje. Możemy pomóc i kawałek przebyć razem z Tobą, zadbać o to, aby ten fragment omijał przeszkody i pozwolił pokonać spory dystans. Oferujemy kompleksowe projektowanie etykiet i opakowań oraz innych materiałów graficznych takich jak logotypy, broszury, foldery, wizytówki, ulotki oraz wiele innych. Musisz pamiętać, że to właśnie w dużej mierze na podstawie tego jak wygląda opakowanie Twojego produktu, klient podejmuje decyzje o zakupie. Mówiąc wprost nie możesz mieć złego opakowania. Ale to wymaga odpowiedniej drogi, dlatego działamy bardzo metodycznie. Aby praca przebiegała sprawnie i wydajnie, na początku przeprowadzamy ankietę dotyczącą Twojego zlecenia. Na jej podstawie dokonujemy analizy potrzeb, grupy docelowej oraz poczynań konkurencji. To bardzo ważny etap. Dopiero na podstawie uzyskanych informacji możemy rozpocząć prace projektowe.

108

Specjalizujemy się i posiadamy doświadczenie w projektowaniu dla:

Branża motoryzacyjna

Przedsiębiorstwa nasienne

Produkty BIO, VEGE, EKO

Zakłady chemii gospodarstwa domowego

Zioła, herbaty

Przemysł spożywczy

Chemia budowlana

Kosmetyki

Klientom oferujemy kompleksową obsługę od projektu aż po druk. Największym atutem naszego studia graficznego jest łączenie płaszczyzny produkcyjnej i technicznej z nowoczesnym designem. To bardzo ważne, ponieważ gotowy produkt musi spełniać wiele kryteriów, nie tylko wizualnych. Posiadając własne studio graficzne oraz przygotowalnię form drukowych skracamy do minimum czas całkowitego wdrożenia nowej etykiety czy opakowania, a także mamy pod kontrolą całą ścieżkę produkcyjną. Doskonale wiemy jak wykonać projekt, który skutecznie przyciągnie uwagę potencjalnego nabywcy. Dowodem jest kilka tysięcy wdrożonych wzorów, które z powodzeniem istnieją na rynku od wielu lat.

Optymalnie wykorzystujemy możliwości naszych nowoczesnych maszyn produkcyjnych i dostępne w ofercie zakładu poligraficznego innowacyjne techniki druku. Dysponujemy najnowocześniejszym oprogramowaniem oraz sprzętem, który umożliwia wydajną i sprawną pracę.

Aby uniknąć niespodzianek i zapewnić sprawny przebieg produkcji,poniżej przedstawiamy schemat naszego działania:

  1. Zbieramy informacje od Państwa odnośnie samego produktu, analizujemy sugestie dotyczące wyglądu opakowania czy etykiety
  2. Zbieramy dane techniczne ustalamy wymiary, rodzaj surowca na którym odbędzie się druk, projektujemy wykrojnik itp.
  3. Ustalamy w jaki sposób odbędzie się etykietowanie czy pakowanie. Jest to istotna informacja determinująca późniejszą produkcję i sposób konfekcjonowania towaru.
  4. Przedstawiamy propozycje projektów do akceptacji
  5. Po dokonaniu ew. poprawek przedstawiamy ostateczną wersję do akceptu. Na życzenie wykonujemy proof czyli próbny cyfrowy wydruk symulujący późniejszy wydruk produkcyjny
  6. Wykonujemy matryce drukowe i przekazujemy do drukarni wraz z niezbędnymi informacjami technicznymi

Kreatywne studio graficzne

Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce. To powiedzenie doskonale sprawdza się w życiu codziennym, ale zupełnie nie zdaje egzaminu w marketingu. Ładne opakowanie przyciąga wzrok odbiorcy i przekazuje najważniejsze informacje. Tak samo jest z etykietami produktów – potrafią wiele powiedzieć o tym, co jest w środku.

Warto iść z duchem czasu i wybierać nowoczesne rozwiązania, które zamiast kazać klientowi czytać między wierszami, od razu zachęcą do zakupu. Wybierz EKOROL – studio graficzne, znające najnowsze trendy w projektowaniu etykiet.

Projektowanie etykiet w EKOROL

Czy projekty etykiet produktowych powinny być pełne kolorów jak ilustrowany magazyn, czy raczej proste i dosadne jak encyklopedia? Nie ma na to jednej odpowiedzi. Przede wszystkim etykiety powinny wyrażać charakter marki i w jasny sposób przekazywać kody kulturowe, za pomocą dobrze dobranej kolorystyki oraz typografii. Inaczej będzie wyglądało projektowanie etykiet na wino, a w zupełnie inny sposób na produkty chemiczne, ekologiczne czy kosmetyczne. W każdym przypadku ważne jest przeznaczenie towaru oraz jego zastosowanie. Sprawdź, dlaczego.

Klienci kojarzą pewne wzorce wizualne. Każda kategoria produktów posiada własny klucz graficzny. Projekty etykiet powinny być spójne z tymi wytycznymi. Użycie odpowiednich kolorów, dobór fontów oraz wybranie najistotniejszych informacji – to wszystko powinien zawierać dobry koncept.

Weźmy na przykład projektowanie etykiet na butelki do napojów. Potrzebujesz inspiracji dla piwa kraftowego? Świetnie będzie podkreślić pochodzenie produktu. Może warto na etykiecie umieścić ikonę chmielu lub innego dominującego waloru smakowego, żeby zachęcić klienta do zakupu? Jeśli posiadasz manufakturę z tradycją, na odbiorcach zrobi wrażenie umieszczenie roku założenia firmy.

Projektowanie etykiet to precyzyjne żonglowanie symbolami. Dobrane w odpowiedni sposób, potrafią zrobić wrażenie i przyciągnąć uwagę. A dobrze zaplanowana i rozpisana informacja o składzie produktu, może być ciekawym komunikatem, a nie zwykłym zlepkiem słów. Przekonaj się, o czym mowa.

Brzmi super w teorii? Dowiedz się, czym się zajmujemy w praktyce.

Studio graficzne Poznań to my! Pracę zaczynamy od rozpoznania Twoich potrzeb. Rozmawiamy o Twoim produkcie – co go wyróżnia, do kogo jest skierowany, jaka jest jego historia? Staramy się, jak najlepiej się poznać. Następnie sprawdzamy konkurencję. Chcemy wiedzieć, jak oni się komunikują. Szukamy odpowiedzi na pytanie, czy chcemy się wpisać w kategorię czy wyjść naprzód.

Po przepracowaniu tych dwóch etapów, przystępujemy do projektowania i tworzymy wykrojniki. Nasz zespół łączy swoje siły i kreatywne pomysły, aby opracować kilka unikalnych konceptów wizualnych. Mamy skąd czerpać inspiracje – wdrożyliśmy co najmniej kilka tysięcy wzorów.

Następnie prezentujemy Ci nasze pomysły. Rzuć na nie okiem i powiedz, czy spodobały Ci się projekty etykiet. Zawsze jesteśmy otwarci na uwagi i szczery feedback. Wdrażamy poprawki oraz dopracowujemy projekt na tip top. Na tym etapie chętnie doradzamy i prezentujemy best practice.

Kolejny krok – testy druku. Na Twoje życzenie możemy przygotować proof cyfrowy. Sprawdzamy, czy wszystko wygląda tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Wydruk testowy jest w ok. 90% zgodny z efektem końcowym. Gdy otrzymamy takie potwierdzenie, ruszamy z produkcją. Gotową pracę dostarczymy pod umówiony adres lub możesz ją odebrać osobiście. Możesz być także obecny przy uruchomieniu produkcji. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Etykiety oraz opakowania dostarczamy nawinięte na rolki. Pakujemy je w kartony lub na palety – w zależności od wielkości zamówienia. Następnie zabezpieczamy przesyłki i przekazujemy do transportu.

Wysokiej jakości projekty etykiet dla Twojej firmy

Zależy Ci na czymś ekstra? Na przykład masz krótki deadline? Jesteśmy na tak! W ofercie posiadamy usługę ekspresowego tempa zajmując się Twoim projektem w pierwszej kolejności. Dla druku cyfrowego to ok. 3 dni roboczych.

Może chciałbyś zrobić kilka wariantów etykiet i podczas testów wybrać najlepszą wersję? No problem. To także mieści się w zakresie naszych usług. Skontaktuj się z naszymi doradcami – podpowiemy, jakie są dobre wzorce i najczęściej wybierane rozwiązania. Przeprowadzimy Cię przez cały proces.

Specjalizacją EKOROL jest projektowanie etykiet produktów spożywczych i chemii gospodarstwa domowego. Mamy na koncie koncepty dla chemikaliów, kosmetyków czy branży motoryzacyjnej. Ale to nie wszystko. Projektowanie etykiet na miód czy pieczywo to także ważna część naszej działalności. W ostatnim czasie zrealizowaliśmy dużo tego typu zleceń.

Poznaj nas lepiej poprzez nasze realizacje. Zajrzyj na Facebooka, żeby być na bieżąco z portfolio. Sprawdź, czy znasz produkty, dla których zaprojektowaliśmy etykiety. Jest spora szansa, że wiele z nich znasz i używasz na co dzień.

Dlaczego my? Przemawia za nami 30 lat doświadczenia w tworzeniu etykiet samoprzylepnych i opakowań elastycznych na roli. Posiadamy klientów nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie.

Stoją za nami liczby: mamy w ofercie ponad 2500 gotowych wykrojników o różnorodnych rozmiarach i kształtach (i ta liczba systematycznie rośnie), 370 aktywnych i zadowolonych z usług klientów. Posiadamy najnowsze technologie oraz niezbędne certyfikaty branżowe. Nasz zespół składa się z: doradców, kierowników produkcji, drukarzy i grafików. Tworzymy zgrany team, który poprowadzi Twój projekt od A do Z. Poznaj nasz zespół i sprawdź standardy, którymi się posługujemy.

Wracając do tematu książki i jej okładki. Chyba już przekonaliśmy Cię, jak ważne jest opakowanie. To z pewnością nie jest niepotrzebny dodatek. Dobrze zaprojektowana etykieta produktu świadczy o nim samym oraz niesie dużą wartość reklamową. Jaka będzie okładka Twojego produktu? Elegancka, żywiołowa, a może minimalistyczna? Wraz z wrażeniem odbiorcy, pojawiają się emocje. Pozwól stworzyć opowieść o swoim produkcie. 

Nie zwlekaj. Zamów u nas projekty graficzne opakowań lub etykiet i od razu je wydrukuj. Wybierz nasz numer telefonu i postaw kropkę nad i.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, nasi doradcy
chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Skorzystaj z profesjonalnej porady
×