Opakowania miękkie, saszetki, torebki

Opakowania na roli pod automaty pakujące

Opakowania elastyczne ze względu na swoja uniwersalność, walory marketingowe oraz funkcjonalność otaczają nas na każdym kroku. Codziennie użytkujemy torebki, saszetki, korzystając z przypraw, ziół, nasion, kosmetyków czy produktów takich jak cukier, herbata, płatki owsiane i wiele innych. Nasza firma rozpoczęła działalność właśnie od druku laminatów, będąc jedną z pierwszych w Polsce. Od ponad trzydziestu lat, co miesiąc dostarczamy naszym Klientom kilkanaście ton zadrukowanych opakowań na roli. Nasze produkty uwzględniają wszelkie parametry i wymogi technologiczne automatów pakujących. Właściwości i rodzaj surowca dobieramy odpowiednio do docelowej zawartości i eksploatacji. Saszetki mogą zawierać substancje sypkie lub płynne.

89

Przedsiębiorstwa nasienne

Zioła, herbaty

Produkty BIO, VEGE, EKO

Przemysł spożywczy

Opakowania na przyprawy

Historia firmy nieodłącznie związana jest produkcją opakowań na produkty sypkie. To właściwie od nich rozpoczęła się nasza przygoda z drukiem rolowym. Klientom zapewniamy dobór surowców, które zachowują odpowiednią barierowość, estetykę i właściwości mechaniczne finalnego wyrobu. Do najczęściej stosowanych należą konglomeraty: papier+polietylen (PAP+PE) oraz papier+aluminium+polietylen. Zapewniamy także szeroko rozumiane doradztwo w zakresie analizy technicznej i projektowania uwzględniającego specyfikę automatów pakujących. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również opakowania na cukier, sól, kawę i inne. 


126

Opakowania na nasiona

Od wielu lat specjalizujemy się w drukowaniu opakowań (torebek) na nasiona. W naszym portfolio znajduje się wiele firm polskich i zagranicznych. To bardzo specyficzna branża, która stawia przed nami wysokie wymagania odnośnie znajomości surowców dopasowanych do specyfiki nasion, ale przede wszystkim odpowiedniej kolorystyki i ekspozycji szaty graficznej. Za namOprócz samego drukowania, polecamy również usługę projektowania opakowań, w oparciu o systematycznie rozbudowywaną bazę zdjęć i doświadczenie naszych grafików. 

Dowiedz się więcej...

124

Zawieszki, tagi do herbat

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również zawieszki do herbat, zadrukowane w dowolny sposób. Najczęściej jest to logo firmy na tle nawiązującym do rodzaju herbaty czy gamy produktów. Często też na zawieszkach umieszczany jest kod QR, który jest odnośnikiem do lokalizacji w internecie np. do prezentacji czy opisu na stronie producenta. Warto wykorzystać tą powierzchnię do działań marketingowych. Gotowe, zawieszki dostarczamy nawinięte na rolki według wymogów technologicznych podanych przez Klienta.

123

Kopertki, saszetki do herbat

Aby kompleksowo obsługiwać naszych Klientów, w ofercie znajdują się również kopertki do herbat. To opakowanie jednostkowe, w którym umieszczona jest bibułka z herbatą. Opakowanie takie gwarantuje zachowanie aromatu oraz zabezpiecza torebkę. Kopertka spełnia również zadanie informacyjne i marketingowe podnosząc walory wizualne produktu. Mamy tutaj kilka możliwości jeżeli chodzi o dobór surowca, w zależności od końcowej specyfiki i zawartości. Produkcja jednostkowych opakowań do torebek z herbatą jest naszą domeną od wielu lat. Choć życie takiej torebeczki jest relatywnie krótkie, to jednak każda z nich trafia do ręki klienta dlatego opakowanie takie powinno być wykonane z najwyższą starannością, dbałością o szczegóły oraz spełniać odpowiednie parametry techniczne. Gotowy produkt dostarczamy w rolkach, nawiniętych według wytycznych zleceniodawcy. 


121

Torebki papierowe127

Jakie techniki druku stosujemy

Opakowania elastyczne drukujemy metodą fleksografii, która jest najbardziej rozpowszechnionym i najdynamiczniej rozwijającym się sposobem tego rodzaju produkcji. Zapewnia dużą wydajność, prędkość oraz korzystny aspekt ekonomiczny. Przy tych parametrach otrzymujemy również bardzo wysoką jakość nadruku, która w połączeniu z dodatkowym uszlachetnieniem daje produkt wysokiej jakości. Fleksografia jest metodą druku, w której farba przenoszona jest na podłoże za pomocą elastycznej formy  fotopolimerowej. Matryce fotopolimerowe wykonujemy we własnym zakresie - co znacząco wpływa na czas realizacji zlecenia. Nasze maszyny mają możliwość druku do ośmiu kolorów.

83

Drukujemy na

Do najczęściej stosowanych materiałów należą:

 • papier + PE
 • papier + Alu + PE
 • materiały na bazie PET (biała błyszcząca, biała matowa oraz srebrna folia)
 • materiały na bazie PET MET
 • materiały na bazie OPP MET

Powyższe surowce zapewniają odpowiednie parametry finalnych opakowań, takie jak:

 • bariera chroniąca przed przenikaniem gazów i pary wodnej
 • wysoka wytrzymałość
 • wysoka jakość umieszczanych nadruków
 • znajdujący się na wewnętrznej stronie polietylen (PE) zapewnia zgrzewalność torebki

Oprócz powyższych materiałów możliwy jest druk na wielu innych podłożach. Najlepiej dostarczyć do nas próbkę takiego surowca, która pozwoli go zidentyfikować.


Uszlachetnianie, efekty specjalne

Aby podnieść atrakcyjność wizualną opakowania mamy możliwość stosowania różnych technik uszlachetniających oraz ozdobnych. Oferujemy następujące możliwości:

 • lakier błyszczący
 • lakier matowy
 • połączenie lakieru błyszczącego i matowego
 • lakier SOFT-TOUCH
 • laminowanie
 • farby metaliczne
 • farby fluoroscencyjne
 • srebrzenie lub złocenie folią

Oczywiście powyższe efekty mogą występować w różnych konfiguracjach w zależności od wyobraźni grafika.


129

Zobacz co możemy dla ciebie zrobić

Dostarczamy kompleksowych rozwiązań

icon

Fleksografia

Doskonalona przez lata, najczęściej stosowana metoda produkcji etykiet samoprzylepnych i opakowań elastycznych. Oferuje bardzo wysoką jakość zadruku, szeroką rozpiętość tonalną, żywe kolory oraz możliwość stosowania różnego rodzaju efektów dodatkowych. Doskonale radzi sobie z drobnym tekstem, dużymi powierzchniami jednolitego koloru tzw. aplami. Do rozpoczęcia produkcji potrzebne są matryce fotopolimerowe, wykrojnik i bardzo skrupulatne przygotowanie plików graficznych, ale efekt końcowy potrafi zachwycić najbardziej wymagających odbiorców. Tą metodą najczęściej realizowane są duże i średnie nakłady oraz prace, z którymi nie radzą sobie inne technologie.

icon

Studio graficzne i przygotowalnia

Posiadamy własne studio graficzne i przygotowalnię matryc fotopolimerowych. Kontrolujemy cały proces technologiczny od projektu aż po druk. Cały system jest odpowiednio skalibrowany pod maszyny, które posiadamy. Gwarantuje to rezultat zgodny z założeniami i oczekiwaniami Klienta. Dodatkowo cały proces technologiczny ulega skróceniu, a w razie sytuacji nagłych możemy natychmiast reagować.

icon

Doradztwo poligraficzne

Podczas całego procesu produkcji i po jego zakończeniu oferujemy kompleksowe doradztwo techniczne. Na podstawie posiadanego doświadczenia, proponujemy naszym Klientom rozwiązania, które mogą wdrożyć na swoich etykietach. Doradzamy odnośnie surowców, klejów, uszlachetnień, możliwości ich stosowania w różnych środowiskach. Mówimy na co zwracać uwagę planując wdrożenie nowego produktu. Znamy sporo rozwiązań problemów, które mogą wystąpić już podczas procesu aplikacji czy użytkowania oklejonego opakowania. W sytuacjach kiedy mamy wątpliwości co do możliwych rozwiązań technologicznych zawsze wysyłamy próbki różnych surowców w celu ich przetestowania przez Klienta. Namawiamy do zadawania pytań i sami dużo pytamy, ponieważ chcemy dostarczyć produkt, który spełni Wasze oczekiwania w 100%.

icon

Baza gotowych wykrojników

Posiadamy kilka tysięcy gotowych wykrojników, których ciągle przybywa. W praktyce oznacza to, że mamy do dyspozycji sporą bazę prostokątów, owali, kół oraz innych kształtów o różnych wymiarach. Bardzo często zatem, przy wdrażaniu nowego projektu możemy dobrać coś z istniejącej bazy, już na początku eliminując koszty. W przypadku, kiedy nie uda się jednak użyć gotowego wykrojnika, projektujemy i wykonujemy nowy dedykowany do określonego opakowania. Mamy w tym bardzo duże doświadczenie, dzięki temu eliminujemy już na początku ewentualne problemy z oklejaniem opakowania.

icon

Druk cyfrowy

Stosunkowo nowa i ciągle rozwijająca się technika druku. Jest uzupełnieniem metody fleksograficznej. Stosowana najczęściej w przypadku druku niskich nakładów, również tam gdzie potrzebna jest szybka reakcja na potrzeby Klienta. Nie wymaga naświetlania form fotopolimerowych, jednak pliki muszą być porządnie przygotowane do druku, aby wyeliminować pewne ograniczenia technologiczne. Decyzja czy drukować cyfrowo zależy od nakładu, stopnia skomplikowania pracy i szaty graficznej.

icon

Uszlachetnianie druku

Posiadane możliwości technologiczne pozwalają stosować różne rodzaje efektów oraz uszlachetnień w sporej liczbie konfiguracji. Mamy do dyspozycji następujące opcje: lakier UV po całości lub wybiórczo, lakier UV matowy po całości lub wybiórczo, połączenie lakieru błyszczącego i matowego, stosowanie klejów o podwyższonej lub obniżonej przyczepności, złocenie lub srebrzenie folią, zastosowanie kolorów specjalnych PANTONE, laminowanie, farby fluorescencyjne, perforacja, druk od strony kleju, numerowanie.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, nasi doradcy
chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Skorzystaj z profesjonalnej porady
×