Etykiety z poddrukiem, druk od strony kleju

Czyli etykiety drukowane dwustronnie. Najczęściej znajdują zastosowanie w przypadku opakowań transparentnych z przezroczystą zawartością.  Nadruk naniesiony od strony kleju po aplikacji etykiety jest widoczny i czytelny kiedy patrzymy na opakowanie od od tyłu. To dość często stosowane rozwiązanie, ponieważ jedna etykieta zastępuje nam dwie, co ma zdecydowany wpływ na rachunek ekonomiczny. Mamy jeden produkt, na którym swobodnie możemy zmieścić zarówno stronę graficzną pełniącą rolę, marketingową i reklamową oraz stronę informacyjną np. skład, opis stosowania czy dane teleadresowe. Etykiety z drukiem od strony kleju stosuje się najczęściej w produktach chemii gospodarstwa domowego (np. płyny do szyb, płyny do naczyń), w produktach kosmetycznych (mydła, szampony) czy przemyśle spożywczym (napoje).

Decydując się na takie rozwiązanie trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów, które będą miały wpływ na ostateczny wygląd i funkcjonalność etykiety. Po pierwsze trzeba przygotować odpowiedni projekt (może w tym pomóc nasze studio). Zalecamy, aby powierzchnia frontowa była w jak największym stopniu pokryta grafiką. Po drugie dobrze jest zastosować surowiec o wyższej gramaturze. Ma to na celu spowodować, że nadruk naniesiony na tylnej stronie nie będzie przebijał na froncie i tym samym negatywnie wpływał na wygląd etykiety. Jeżeli jednak grafika jest raczej pastelowa, jasna, dobrze jest zastosować do druku na tyle, farbę jaśniejszą niż np. czarną czy granatową. Dobrym wyborem będzie odpowiednio dobrany odcień szarości. Po trzecie, jeżeli na etykiecie występuje kod kreskowy, to koniecznie trzeba umieścić go na części frontowej, żeby można go było zeskanować czytnikiem kodów w sklepie.


Warto też wiedzieć, że tekst, który będziemy czytać przez butelkę zostanie powiększony i tym samym stanie się bardziej czytelny. Stanie się tak dlatego, że butelka i znajdujący się w niej przezroczysty płyn stworzą soczewkę.


Jeżeli chodzi o możliwości technologiczne naszej drukarni, to od strony kleju możemy nadrukować maksymalnie dwa kolory np. czarny tekst i piktogram ostrzegawczy z czerwoną ramką lub logo. Mamy również możliwość wybiórczej dezaktywacji kleju. Takie rozwiązanie sprawdza się kiedy zależy nam aby etykietę można było np. łatwiej odkleić.


Wymieniliśmy tutaj kilka najbardziej popularnych możliwości, jednak zawsze zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Jeżeli macie pomysł, który chcielibyście zrealizować prosimy o e-mail lub telefon. Zawsze chętnie doradzimy i pomożemy znaleźć rozwiązanie.

×